Türkiye’mizin en iyi, en güzel, en bilindik, herkesin sevdiği ve en çok tercih edilen plajlarını merak ediyor musunuz? Yaz tatiline hazırlandığınız şu günlerde en güzel plajları merak ettiğinizi biliyoruz ve bu plajları sizinle paylaşmak istiyoruz. İşte ülkemizin en güzel, en iyi, en çok tercih edilen ve kalabalık olan 10 plajı!


Bu 10 plajımız dünyaca ünlü. Bütün dünya bu plajlarımızı biliyor ve gazeteler ve dergiler de sık sık bu plajları haber yapıyor.

EN İYİ 10 PLAJ VE BULUNDUĞU YER!

Marmaris Amos en iyi plaja sahip olan yerlerden biridir. Amos, tam olarak nerede bulunur ? Bozburun yarımadasındaki iki tatil köyünün arasına gizlenmiş küçük bir koydur.

Datça taraflarında bulunan Hisarönü Koyu da ülkemizde en iyi plajlara sahip. Datça yarımadasına bakan iki küçük plaj var.

Kelebekler vadisini duydunuz mu hiç. işte o meşhur kelebekler vadisi de ülkemizin en iyi plajlarına sahip. Kelebekler Vadisi nasıl bir yer diyenlere; İki yüksek kayalığın arasında kalan, çoğu ziyaretçisinin Fethiye ve Ölüdeniz’den kalkan teknelerle ulaştığı vadide elektrik, yol ve inşaat bulunmuyor ancak kamp yapmak serbest.

Gemiler koyu nerede? Bunu bilmenizde fayda var çünkü Gemiler koyu da en iyi plajlara sahip bir değermiz.

Gemiler Nerede bulunur? Bu koy; Ölüdeniz’in yakınında bu kadar sessiz bir yer olduğuna inanmanın güç olmasına rağmen Gemiler, etrafı çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrili olup taze mezeler ile soğuk bira sunan birkaç güzel restoranıyla sessiz sakin bir koy.

Olimposu bilmeyeniniz var mı hala? Olimpos nerede ve nasıl bir yer eğer bilmiyorsanız henüz tam bir tatilci değilsiniz diyebiliriz. İşte olimpos’ta da en iyi plajlarımız var. Çıralı Mevkii: Ağaç evleriyle ünlü Olimpos’un hemen ilerisinde bulunan Çıralı’nın, caretta carettalar için 3kmlik koruma alanının bulunduğu plajıyla huzur veren bir atmosferi bulunuyor.

Datça Ovabükü koyu en iyi plajlardan birine sahip!

Ovabükü: Çevresindeki küçük lokanta ve pansiyonlarıyla birlikte plajının parlayan çakıl taşlarıyla Ovabükü, Datça yarımadasına gizlenmiş üç koydan en güzeli.

Buraya Reklam Verin