tatilÜlkemizde keşfedilmemiş birçok tatil mekanı var. Herkes genellikle güneye gidiyor ya da batıya. Ama asıl yaz tatili kuzeyde yapılmalı diye düşünüyorum. Keşfedilmemiş serin bir yaz tatilinden söz ediyorum. Kimsenin gitmediği, kalabalık olmayan, kafanızı dinleyebileceğiniz, doğa ile iç içe ve huzur dolu bir tatil size de iyi gelmez mi? Tatil de zaten bu değil midir..

Size kimsenin gitmediği, tatil için sadece yöre halkının tercih ettiği yerleri tavsiye ediyorum. Hem maddi anlamda uygun, hem de sakin tatil yerleri var.

Karadeniz..

Orta ve doğu karadenize daha önce gelmiş miydiniz bilmiyorum ama gelmediyseniz eğer mutlaka gelmelisiniz. Karadeniz tatil yapmak için biçilmiş kaftan. Cennet diyebiliriz. Ülkemizin cennet köşesi. Serin, yemyeşil, huzur dolu, sakin ve egzotik. Otantik bir havası olan karadeniz bölgesinin en güzel ve tatil için ideal yerleri Amasya, Ordu, Giresun ve Trabzon.

Ulaşım sorunu da yok. Karadeniz sahil yolu ulaşımı kolaylaştırıyor. Trabzonda hava alanı da var. İstediğiniz biçimde gelebilirsiniz.

Akdeniz ve Ege’nin tıklım tıklım dolması yanı sıra son dönemlerde de Karadeniz Bölgesine insanlar boş değiller. Tatil veya gezmek için tercih etmekte oldukları Karadeniz’de ister istemez onlarca yeri geziyorlar. Bunları sizler için araştırdık. Ağva ile dereleri gezebilir, derenin güzelliğini öğrenebilirsiniz. İstanbul’a ait olan şile de ise dilerseniz denize girebilir dilerseniz de mağara ve şelaleleri gezebilirsiniz.

Rize’ye bağlı olan Çamlıhemşin ‘de Karadeniz bölgesi turu için uygun bir yerdir. Bura denilince akla gelen Ayder Yaylasında gezmek o kadar keyiflidir ki, bunun tadına siz bile varamayacaksınız.

Doğanın tüm güzelliklerini neredeyse bir araya topladığı ve hiçbir yapay bir çalışma yapılmadığı Borçka, Artvin’e bağlı bir ilçedir. Gezilip görülmesi gereken diğer yerler ise; Tekne turu için Amasra, Ev stilinde pansiyonlarda kalmak için Akçakoca, çok botanik bir gezintiye çıkmak istiyorsanız Çaykara ‘ya gitmelisiniz.

Bunların yanı sıra Maçka ‘da ki Sumela Manastırı da görülmelidir. Üç burunu olan şehir diye adlandırılan Tirebolu da size en uygun yerlerdendir. Son olarak Safranbolu da gezilip görülmelidir.

Buraya Reklam Verin