tatilBirbirinden güzel denize girilecek yerleriyle bilinen Tekirdağ, son zamanlarda çok aktif olmasıyla göz kamaştırıyor. Sıcak kanlı insanlarıyla, açılan turistik tesisleriyle tatil yerlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Trakya’nın en güzide yerlerinden birisi Tekirdağ’da bulunan Alkaya plajı, İstanbul iline 4 KM uzaklıkta olmasıyla yakın bir plajdır. Tertemiz deniziyle, sakin ortamıyla kafanızı dinleyebileceğiniz ve tatilinizi yapabileceğiniz ideal bir yerdir.


Alkaya plajı yanı sıra Kumbağ ile sizleri ağırlayacak olan Tekirdağ, pansiyon ve otelleriyle de sizlere tatil yapma imkanları sunuyor. Sabahları sakin, sessiz olan sokaklardaki kuşların cıvıltılarıyla uyanmaya ne dersiniz?
Barbaros plajı sayesinde uzun kumsalıyla dilediğiniz yerde denize girebilir, havanın o güzel tertemiz kokusunu içinize çekerek ortamın farkına varabilirsiniz. Sizde tatil yapmak için sakin ve sessiz bir yer arıyorsanız hiç üşenmenden, hiç sıkılmadan sizleri Tekirdağ iline davet ediyoruz.

Trakya’da denize girilecek birçok plaj olmasına rağmen en çok tercih edilen ise İğneada’dır.

Günümüzde çoğu insanın tercih etmekle kalmayıp, devamlı tatilini orda yapması da çok dikkat çekmektedir. Kafa dinlemek için iyi bir yer olan bu yerde ki plajın da ayrı bir özelliği bulunuyor. Zamanında yapılan araştırmalar doğrultusunda plajda bazı altın parçacıklarının olduğu gözlenmiş. Maliyeti, çıkartılacak altından daha fazla olduğu için yapılmamaktadır.

Bu saye de sizde İğneada ‘da yapacağınız güneşlenme doğrultusunda veya kumsalda yürüme sonrasında, altın üzerinde güneşlenecek veya yürümüş olacaksınız.

Son derece iyi bir özelliği bulunan bu özellik, oldukça dikkat çekiyor.

Denizin maviliği ve yosunların tertemiz kokusu, ormanın yeşilliğinin ayrı bir güzelliği, görünümü sizin içinize huzur katacaktır. Cennet olarak görünecek bu yer, gözünüzde çok büyüyecek ve oldukça sessiz – sakin bir yer olduğunu da gözlemleyebileceksiniz.

Hemen tatil ayarlamalarınızı yapmadıysanız eğer sizleri bu yere davet ediyoruz. İstanbul ile arasında 3 saatlik bir yol uzaklığı bulunuyor.

Buraya Reklam Verin