Eğlenceli ve farklı bir tatil yapmayı amaçlayanlar için değişik bir tatil seçeneği sunmak istiyorum. Sakarya’ya doğru uzanmaya ne dersiniz? Türkiye’de safari pek yaygın değil ama şimdi Sakarya’da jeep ile safari zamanı. Evet sevgili okurlarım yanlış okumadınız. Sakarya Geyve’de jeep ile safariye çıkıyoruz. Doğa ile iç içe muhteşem bir maceraya hazır olun!


İnsanın bakmakla doyamayacağı tabiat ve doğa alanlarından bir tanesi de Sakarya-Geyve bölgesi Karagöl rotasındadır. Mayıs sonuna kadar Karagöl Yaylası ve yolları kar altında.

Buraya çıkan yollar üzerindeki köylerde kar altından yavaş yavaş kurtuluyor. Köylüler de hayvanlarını arazilere çıkarmaya başladılar. Köylere giden yolları Özel İdare ve Karayolları araçları açıyor. Bu yollarda şahane manzaralar görerek gidiliyor. Köy bitiminde ise karlı yollar başlıyor.

Araçların gücüne ve taktıkları lastiklere göre ilerleme yapılabiliyor. Karlı yollarda gidebilmek için bölgeye off-road jeepleriyle çıkılması gerekiyor. Arkadan safari jeepleri de karda yolu açan off-road jeeplerini takip ediyor.

Bizlere her türlü yol rotasınında yürümemizi sağlayan Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine ve ekiplerine teşekkürü bir borç biliyoruz.

Mayıs, haziran aylarında bölgede yapılacak jeep safari turlarına katılıp, gelecek şahane doğa manzaralarını, resimleri ve aktiviteleri sizlerle paylaşacağız.

Şimdiden mayıs-haziran ayında başlayacak jeep safari turlarına kendinizi hazırlayın diyoruz.

Buraya Reklam Verin