Ramazan Bayramında çok ucuza tatil yapacağız. Sezon sonuna denk gelen Ramazan Bayramı hem de oldukça büyük indirimlerle geliyor. Şeker bayramında pek çok tur şirketi ve otel indirim yapıyor. Bu güzel indirimleri takip etmekte ve erken rezervasyon yapmakta fayda var. 2012 Şeker Bayramı 19 ağustos gününe denk geliyor. Ve pazar günü bayramın ilk günü.

Turizmde sezon sonuna denk gelen Ramazan bayramında, hem yurt içi hem de yurt dışındaki tatil fiyatları geçen yıla göre ortalama yüzde 20 düştü. Beklediği dolulukları yakalayamayan güneydeki bazı oteller fiyatlarda, erken rezervasyon fiyatlarının bile altına indi. Böylece yüzde 40’tan başlayan erken rezervasyon indirimlerinden sonra, son dakikaya kalanlar, bazı otellerde önceden rezervasyon yaptıranlara göre daha uygun fiyat aldı.

AVRUPA YARI YARIYA UCUZ

Bu arada yurt dışı turlarda da fiyatlar Avrupa’daki kriz ve tur operatörlerinin krize göre pozisyon alması nedeniyle düştü. Kappa Tur sahibi Kaan İşçil, “Biz Avrupa’daki krize göre pozisyon aldık ve toplu alımlarımızı buna göre yaptık. Ödemelerimizi önceden yaptığımız için bazı turlarda çok az kâr, bazılarında ise maliyetine satışlarla yüzde 50’lere varan indirimler yaptık” dedi. İşçil, talebi artırmak adına yaptıkları indirimlerin karşılık bulduğunu ve ilginin başladığını söyledi. İşçil, bu fiyatların Ramazan Bayramının son gününe kadar devam edeceğini de açıkladı.

Dilek TAŞ AYDIN

Buraya Reklam Verin