Silifke’de tatil yapmaya ne dersiniz? Mersin’de gezilecek yerler arayanlar için ilk seçenek elbet de ki Silifke. Silifke tatil yerleri açısından oldukça zengin bir tatil merkezi. Silifke’de tatil yapmak pek çok ünlü tatil merkezlerini aratmıyor. Üstelik Silifke tatil açısından son derece uygun. Ucuz ve kaliteli bir tatil yeri.

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı turistik Atakent beldesindeki eğlence mekanlarında düzenlenen programlar, Antalya, Alanya, Çeşme, Bodrum gibi ünlü turizm merkezlerini aratmıyor.

Yerli ve yabancı turistler ile yazlıkçılarla yazın nüfusu 150 bine ulaşan Atakent beldesindeki eğlence yerlerinde düzenlenen etkinliklerle tatilciler, gece geç saatlere kadar doyasıya eğleniyor. Gündüz deniz, kum ve güneşi eğlence ile birleştirilen plajlarda, geceleri ise eğlencede sınır tanımıyor.

İşletmeciliğini Sinan Şakar ile Kafur Candan’ın yaptığı ve bu yıl yeni açılan Susanoğlu Plajı yanındaki La Barra Beach Club’da tatilciler gönüllerince eğleniyor.

Sinan Şakar, yaptığı açıklamada, “Eğlence sektörüne yeni bir anlayış getirmek amacıyla bin kişiyi alabilecek kapasitedeki açık hava mekanını hizmete bu yıl açtık. Beldeye gelen insanlar denize girip kumsalda dinlenmelerinin yanında eğlenmeye de ihtiyaç duyuyor. Biz de beldeye gelen tatilcilerin memnun bir şekilde ayrılmalarını sağlamak amacıyla Atakent’i turistik bir eğlence mekanı haline de getirme çabası içerisinde bu mekanımızı hizmete açtık. Turistler doğa ile iç içe olan turizm alanlarını tercih ediyor. Ayrıca eğlence mekanları da olmazsa olmazlar arasında. Atakent’te bu özelliği taşıyor” dedi.

One Response to “Mersin’de Gezilecek Yerler”

  1. feyza Says:

    merhabalar.ben tatil köyü arıyorum.ve disko falan…yani anlayacağınız eğlenmek istiyorum.ben arkadasımla (eda)beraber bir tatil yapmak istiyoruz…biz mersinde yenişehirde oturuyoruz…bize bir yer önerebilir misin?