Mersin tatilciler açısından yeni yeni keşfedilen bir tatil merkezi. Üstelik Mersin’de denizler mükemmel denilebilecek bir oranda temiz. Bu temizlik tescillenmiş. Siz de sakin, ucuz, uygun ve serinleten bir tatil istiyorsanız Mersin sizin için uygun bir tatil seçeneği olabilir. Mersin’de tatil yapmaya ne dersiniz?
Mersin sahillerinden alınan numunelerin incelenmesinin ardından deniz suyunun mükemmel referans aralığında çıktığı bildirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Kamil Ülgen, Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi’nin hizmete girmesiyle halk sağlığı laboratuarı müdürlüğü ile ‘Su Kalitesi İzleme Çalışmaları’nın yapıldığını belirtti.

Yıl boyunca her ay, yaz aylarında ise 15 günlük periyotlar halinde su kalitesi izleme çalışmaları yapıldığını ifade eden Ülgen, Mersin sahillerinden aynı noktalardan alınan su analiz sonuçlarında, geçen yıla göre büyük iyileşme olduğunu kaydetti.

Halk sağlığı laboratuarı tarafından açıklanan sonuçlardan tamamının referans değerinin mükemmel düzeyde çıkmasının sevindirici olduğunu ifade eden Ülgen, bunda Karaduvar’da yaptıklara atıksu arıtma tesisinin katkısının olduğunu ifade etti.

Buraya Reklam Verin