karadenizKaradenizde tatil yaptınız mı hiç? Karadeniz bölgesi gerek geziler, turlar, gerekse yaz tatili için harika bir yer. Yazın serin ve yemyeşil olan bu bölgemiz deniz ile ormanın, mavi ile yeşilin kucak kucağa olduğu enfes güzelliklere sahip. Huzur, sükunet, ferahlık ve doğallık..

Karadeniz bölgesinde dereler, çağlayanlar, serin sular, yemyeşil bir doğa, yaylalar, karadeniz sahili, plajlar ve doğanın bütün güzellikleri sizi bekliyor. Şehir hayatının bunaltıcı karmaşasından biraz olsun sıyrılıp ferahlamak ve hayata yeniden dönmek istiyorsanız sizi karadenizimizin muhteşem doğasına bekleriz.

Yaylalarda vadiler, küçük küçük şelaleler, dağ çiçekleri, kümbet yaylasında çayırlar, bulutların içinde dans eden zirveler, hamsili pilav, karalahana dolması, mıhlama, fındık, çay ve envai çeşit yenilebilen otlar.

Kirazın ana vatanı Giresun. Fındığın da ana yurdu aynı zamanda. Çayın en güzel dem bulduğu Trabzon ve Rize..

Eğer karadenize gelecekseniz mutlaka denemeniz gereken şeyler ve görmeniz gereken yerler var. Giresun kalesi, Ordu Boztepe, Sümela Manastırı, Uzun göl gibi..

Artvin’in Gürcistan sınırındaki Macahel bölgesi, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi, Kaçkar Dağları, Fırtına Vadisi, Uzungöl, İkizdere de en çok merak edilen yerler arasında öne çıkıyor. Karadeniz’e gitmek isteyenler yanlarına mutlaka yağmurluk, bot ve sırt çantası almayı unutmasın.

Yayla turları da var. Karadeniz’in yeşile doyan güzelliklerini keyifle yaşayabilmeniz için her pazar sabahı hareketle başlayan sekiz günlük bu turda iki gece yayla konaklaması bulunuyor. Tur güzergahında Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Ordu, Giresun, Akçaabat, Trabzon, Rize, Hopa, Samsun ve Çorum var.

One Response to “Karadenizin En Güzel Yerleri”

  1. Tayanc Says:

    Merhaba,

    Biz yaz tatilinde grup halinde tatil dusunuyoruz ve Hollandadan gelmek istiyoruz, ama tam olarak resimli aciklamali ve fiyatlarla ilgili pek birsey bulamadim. Bunlarla ilgili yardimci olursaniz sevinirim.

    Saygilarimla,
    Savas Tayanc.