karadeniz tatiliKaradenizde tatil yapılacak yerler. Karadeniz Bölgemizde tatil yapmak, diğer bölgelere göre çok farklıdır. Ayrıca karadeniz tatli ve gezisi insanın içini açar, ufkunu genişletir ve insan tarifsiz bir huzur verir. Bir yanda karadeniz, deniz, bir yanda yemyeşil bir doğa ve yeşilin her tonu!

Karadeniz tatili bir ayrıcalıktır. Çünkü bu bölgenin illerinin her birinde farklı özellikler vardır.

Örneğin, Tokat’ta ve Sivas’ta bulunan kaplıcalar, sağlığa oldukça faydalı olup, bünyenizi dinlendirmekle kalmayıp aynı zamanda vücudunuza enerji depolayıp, sağlık konusunda negatif olan sorunlarınızı da çözecektir.

Trabzon’un balığını yiyerek balığın tadına varabilir, Samsun’da et yiyerek gerçek et nasıl yenileceğini ve tadını bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra Ordu’ya gidip gerçek çay tadını tadabilir, Giresun’da fındık toplayabilirsiniz.

Güzel bir tatil yapmak için Karadeniz turuna çıkabilirsiniz.

Eğer Karadeniz turu yapacak vaktiniz yoksa, ufak bir tatil yaparak da zamanınızı geçirebilirsiniz.

Günümüzde son zamanlarda insanlarımız, Ege veya Akdeniz gibi bölgelerde alışıldık tatil yerleri yerine Karadeniz Bölgesi’nde ki illeri tercih ederek tatillerini yapmaktadırlar. Sizde onlardan biriyseniz eğer hemen araştırmalar yaparak en uygun Karadeniz Bölgesinde bulunan tatil için köyler, pansiyonlar veya oteller bulabilirsiniz.

Sakarya’dan başlayıp Artvin’e kadar uzanan illerimizin tamamı Karadeniz Bölgesine aittir. Bu illerde tatil yapmak, Ege veya Akdeniz Bölgelerinde tatil yapmaktan apayrıdır. Bu bölgemizde tatilin keyfi çok farklı olup, ister orman ile iç içe olabilir isterseniz deniz ile iç içe olabilirsiniz, veyahut her iki doğa güzelliğiyle iç içe de olabilme şansınız olabilir.

Deniz istiyorsanız Kastamonu’nun belirli ilçelerinde kurulan tatil köylerini tercih edebilirsiniz. Köy tarzında yaşamak, tatilinizi yapmak istiyorsanız Amasra, Trabzon gibi yerler uygun olacaktır. Bol oksijen için Trabzon en iyi seçim olacaktır. Çünkü Trabzon, ormanlarıyla bol olan bir şehrimiz olup günümüzde yeşillikleriyle bilinmektedir.

Tokat’a veya Sivas’a giderek kaplıcalarda tatil keyfinizi de yaşayabilirsiniz. Eğer ufak bir tur yapmak istiyorsanız Karadeniz Bölgesinde; Giresun’un fındığını yiyerek, Ordu’nun çayını içebilirsiniz. Samsun’da et yiyerek etin gerçek tadını öğrenebilirsiniz. Tatil için Karadeniz Turu da oldukça uygun olabilir.

Buraya Reklam Verin