karadeniz turuAkdeniz ve Ege’nin tıklım tıklım dolması yanı sıra son dönemlerde de Karadeniz Bölgesine insanlar boş değiller. Tatil veya gezmek için tercih etmekte oldukları Karadeniz’de ister istemez onlarca yeri geziyorlar. Bunları sizler için araştırdık. Ağva ile dereleri gezebilir, derenin güzelliğini öğrenebilirsiniz. İstanbul’a ait olan şile de ise dilerseniz denize girebilir dilerseniz de mağara ve şelaleleri gezebilirsiniz.

Rize’ye bağlı olan Çamlıhemşin ‘de Karadeniz bölgesi turu için uygun bir yerdir. Bura denilince akla gelen Ayder Yaylasında gezmek o kadar keyiflidir ki, bunun tadına siz bile varamayacaksınız. Doğanın tüm güzelliklerini neredeyse bir araya topladığı ve hiçbir yapay bir çalışma yapılmadığı Borçka, Artvin’e bağlı bir ilçedir.

Gezilip görülmesi gereken diğer yerler ise; Tekne turu için Amasra, Ev stilinde pansiyonlarda kalmak için Akçakoca, çok botanik bir gezintiye çıkmak istiyorsanız Çaykara ‘ya gitmelisiniz. Bunların yanı sıra Maçka ‘da ki Sumela Manastırı da görülmelidir. Üç burunu olan şehir diye adlandırılan Tirebolu da size en uygun yerlerdendir. Son olarak Safranbolu da gezilip görülmelidir.

Karadeniz Bölgemizde tatil yapmak, diğer bölgelere göre çok farklıdır. Çünkü bu bölgenin illerinin her birinde farklı özellikler vardır. Örneğin, Tokat’ta ve Sivas’ta bulunan kaplıcalar, sağlığa oldukça faydalı olup, bünyenizi dinlendirmekle kalmayıp aynı zamanda vücudunuza enerji depolayıp, sağlık konusunda negatif olan sorunlarınızı da çözecektir.

Trabzon’un balığını yiyerek balığın tadına varabilir, Samsun’da et yiyerek gerçek et nasıl yenileceğini ve tadını bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra Ordu’ya gidip gerçek çay tadını tadabilir, Giresun’da fındık toplayabilirsiniz.

Güzel bir tatil yapmak için Karadeniz turuna çıkabilirsiniz.

Eğer Karadeniz turu yapacak vaktiniz yoksa, ufak bir tatil yaparak da zamanınızı geçirebilirsiniz. Günümüzde son zamanlarda insanlarımız, Ege veya Akdeniz gibi bölgelerde alışıldık tatil yerleri yerine Karadeniz Bölgesi’nde ki illeri tercih ederek tatillerini yapmaktadırlar. Sizde onlardan biriyseniz eğer hemen araştırmalar yaparak en uygun.

Karadeniz Bölgesinde bulunan tatil için köyler, pansiyonlar veya oteller bulabilirsiniz.

Buraya Reklam Verin