karadeniz turuKaradeniz turu, ölmeden önce yapılması gereken bir turdur. Sakarya civarlarından başlanarak Amasra, Sinop, Samsun olarak devam ederek Trabzon, Çaykara ve son olarak Artvin gibi bir şehrimize gidilerek yapılabilir. Bu tur için pek ilgi olmasa da yazları tatil için uygundur.

Tatil zamanınızda bu tura zamanınızı ayırarak güzel yerleri görebilme olanağı kendinize doğurabilirsiniz.

Yaylalar, ormanlar, denizler, dağlar ve bu gibi Karadeniz’in doğal güzelliklerini görebilirsiniz. Bulutların üzerine çıkarak, oksijeni bünyenize farklı bir şekilde çekmeye ne dersiniz?

Doğa ile ormanın birbiriyle karıştığı, denizin maviliğiyle ormanın yeşilliğinin bir arada görülmesini en iyi olanak sağlayan Karadeniz bölgesinin turuna kesinlikle çıkmalısınız.

Çok zevkli olması yanı sıra bu tur, yorucu bir turdur. Ancak zevki, sizin yoruculuğunuzu alıp götürecektir. Buna adınız gibi emin olabilirsiniz. Bazı özel firmalar ile fiyat anlaşması yaparak bu turu hayatınızda gerçekleştirebilirsiniz.

Sakarya’dan başlayıp Artvin’e kadar uzanan illerimizin tamamı Karadeniz Bölgesine aittir.

Bu illerde tatil yapmak, Ege veya Akdeniz Bölgelerinde tatil yapmaktan apayrıdır. Bu bölgemizde tatilin keyfi çok farklı olup, ister orman ile iç içe olabilir isterseniz deniz ile iç içe olabilirsiniz, veyahut her iki doğa güzelliğiyle iç içe de olabilme şansınız olabilir.

Deniz istiyorsanız Kastamonu’nun belirli ilçelerinde kurulan tatil köylerini tercih edebilirsiniz. Köy tarzında yaşamak, tatilinizi yapmak istiyorsanız Amasra, Trabzon gibi yerler uygun olacaktır.

Bol oksijen için Trabzon en iyi seçim olacaktır. Çünkü Trabzon, ormanlarıyla bol olan bir şehrimiz olup günümüzde yeşillikleriyle bilinmektedir. Tokat’a veya Sivas’a giderek kaplıcalarda tatil keyfinizi de yaşayabilirsiniz.

Eğer ufak bir tur yapmak istiyorsanız Karadeniz Bölgesinde; Giresun’un fındığını yiyerek, Ordu’nun çayını içebilirsiniz. Samsun’da et yiyerek etin gerçek tadını öğrenebilirsiniz. Tatil için Karadeniz Turu da oldukça uygun olabilir.

Buraya Reklam Verin