Kafanızı dinlemek istersiniz bazen. Bazen yorucu iş hayatı, sıkıcı insanlar, şehrin gürültüsü, hava kirliliği ve pahalılık derken stres tavan yapar. Kaçıp bir nefes almak isteriz. Nefes alacağımız, bize yeniden yenilenme imkanı sunan bir süreye ihtiyaç duyarız. Bu süreye tatil denir.

Tatil demek kafa dinlemek demek. Tatil demek nefes almak, tazelenmek, deşarj olmak ve rahatlamak demek. Öyleyse sizi karadenize bekliyoruz.

Karadeniz gerek denizi, gerekse doğası ile keşfedilmemiş, keşfedilmeyi bekleyen tatil cenneti. Karadeniz Sinop ile Artvin arası. Bu sahil şeridinde güzel bir karadeniz turu ve deniz kıyısında kafa dinleyeceğiniz harika bir tatil yaşayabilirsiniz.

Giresun, Ordu ya da Trabzon sizin için güzel bir seçenek. Karadenizin en güzel yaylaları bu 3 karadeniz ilinde bulunuyor. Yaylalara ulaşım çok kolay. Oteller, pansiyonlar ve ağaç evler sizi bekliyor. Kesinlikle kalacak yer sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Deniz kıyısında da yaylalarda da otel bolluğu var. Konaklamak ucuz.

Karadenizde özel karadeniz pidesi, köfte, balık ve yöresel yemekler yemenizi tavsiye ederim. Trabzonda Akçaabat köfte, hamsi, mısır ekmeği, kuymak ve karadeniz pidesi doyumsuz lezzete sahiptir.

Karadenizde sayısız yayla, çayır, dere ve deniz kıyısı sayfiye yerleri mevcut.Sırt çantanızı takıp yola çıktınız diyelim. Güzel bir kamp macerası için de karadeniz son derece elverişli bir doğaya sahip. Yöre halkı da son dere misafirperver.

Buraya Reklam Verin