Ah Venedik, ah Venedik… Romantizm dolu bir İtalya turuna çıkmaya ne dersiniz? Venediğin o büyülü sularında, İtalya’nın muhteşem otantikliği eşliğinde harika yerler, farklı lezzetler ve kültürler tanımaya başlıyoruz. İşte klasik İtalya turu ve tur fiyatı hakkında birkaç bilgi..

Gondollarla (traghetti) kenti gezmek, motorlu su otobüsleriyle (vaporetti) şehir merkezinden kente ait adalara yolculuk yapmak ve Brand Kanalı`nı köprülerin yerine feribotlarla karşıdan karşıya geçmek şehrin ziyaretçilerine büyük bir keyif yaşatır.

Venedik, tarih boyunca deniz ürünleriyle yapılan aklınıza gelebilecek her türlü yemeğin ana vatanı olmuştur. Deniz ürünleri alternatiflerindeki zenginliğe şaşıracaksınız. Çünkü şehirdeki bütün restoran ve lokantalarda deniz ürünlerine dayalı menülerden başka bir şey bulmanız pek mümkün değildir. Ancak söz konusu yemekler oldukça çeşitli ve en iyi kalitededir.

İtalyan Rönesans`ının doğum yeri olarak bilinen Floransa, kültürü ve mimarisiyle dünyaca ünlü bir turizm kentidir. Şehirde önemli sanat galerileri ve müzeler bulunmaktadır. Leonardo da Vinci ve Michelangelo, bu kentte yetişmiş dünyaca ünlü sanatçılardır. Yine ünlü yazar ve şair Dante Alighieri, bu şehirde yaşamış ve ilham almıştır.

Yerel zenginlikleriyle ön plana çıkan Floransa mutfağı, ızgara et yemekleri ve peynirleriyle tanınıyor. Sofraların vazgeçilmezi beyaz fasulye, adaçayı ve zeytinyağıyla pişiriliyor. Yanında ise Chianti şarabı tercih ediliyor.

Tüm yollar Roma’ya çıkar!

İtalya`nın batısında Akdeniz sahilinden yaklaşık 12 km içerde bulunan Roma, İtalya`nın ve 20 bölgeden oluşan ülkenin Latium bölgesinin başkentliğini yapmaktadır.

Promosyon Klasik İtalya
ULAŞIM: Pegasus Havayolları
REHBER: Türkçe Rehber
VİZE DURUMU: Vizeli
SÜRE: 7 Gece 8 Gün
ROTA: Roma, Floransa, Venedik
Tur Programı
Paylaş
2 Kişilik Odada
Kişi Başı Fiyatı499 ,00 € 1197 ,60 TL

Roma`yı nasıl tanımlarsınız sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan biri kentin sonsuzluktan gelip sonsuzluğa giden bir yapıya sahip olmasıdır. Oldukça verimli ve uzun bir geçmişe sahip kentin tarihi hazinesi daha çok merkezde, şehrin yüzölçümünden çok daha küçük bir alanda toplanmıştır.

Buraya Reklam Verin