giresunAkdeniz ve Ege’nin tıklım tıklım dolması yanı sıra son dönemlerde de Karadeniz Bölgesine insanlar boş değiller. Tatil veya gezmek için tercih etmekte oldukları Karadeniz’de ister istemez onlarca yeri geziyorlar. Bunları sizler için araştırdık. Ağva ile dereleri gezebilir, derenin güzelliğini öğrenebilirsiniz. İstanbul’a ait olan şile de ise dilerseniz denize girebilir dilerseniz de mağara ve şelaleleri gezebilirsiniz.

Yolunuz bir gün Giresun’a düşebilir. Giresun ili pek çok vatandaşımız tarafından duyulmamış, küçük bir karadeniz ilidir.

Giresunun bilindik otobüs firmaları: Sema Turizm, Fındıkkale Turizm, Yeşil Giresun, Metro Turizm, Ulusoy ve Kamberoğlu Turizm.

Eğer akdeniz bölgesinden Karadeniz’e gelecekseniz Kamberoğlu Turizmin otobüsleri sizi kolayca Giresuna getirir.

İstanbul için en yaygın kullanılan firma Sema Turizm ve Fındıkkale Turizm firmalarının otobüsleridir. Ulusoy ve Metro Turizm de ülkenin pek çok yerinden Giresun’a yolcu taşımaktadır.

KARADENİZ’DE FARKLI BİR TATİL SİZİ BEKLİYOR!

Akdeniz ve Ege’nin tıklım tıklım dolması yanı sıra son dönemlerde de Karadeniz Bölgesine insanlar boş değiller. Tatil veya gezmek için tercih etmekte oldukları Karadeniz’de ister istemez onlarca yeri geziyorlar. Bunları sizler için araştırdık. Ağva ile dereleri gezebilir, derenin güzelliğini öğrenebilirsiniz. İstanbul’a ait olan şile de ise dilerseniz denize girebilir dilerseniz de mağara ve şelaleleri gezebilirsiniz.

Rize’ye bağlı olan Çamlıhemşin ‘de Karadeniz bölgesi turu için uygun bir yerdir. Bura denilince akla gelen Ayder Yaylasında gezmek o kadar keyiflidir ki, bunun tadına siz bile varamayacaksınız.

Doğanın tüm güzelliklerini neredeyse bir araya topladığı ve hiçbir yapay bir çalışma yapılmadığı Borçka, Artvin’e bağlı bir ilçedir. Gezilip görülmesi gereken diğer yerler ise; Tekne turu için Amasra, Ev stilinde pansiyonlarda kalmak için Akçakoca, çok botanik bir gezintiye çıkmak istiyorsanız Çaykara ‘ya gitmelisiniz. Bunların yanı sıra Maçka ‘da ki Sumela Manastırı da görülmelidir.

Üç burunu olan şehir diye adlandırılan Tirebolu da size en uygun yerlerdendir. Son olarak Safranbolu da gezilip görülmelidir.

One Response to “Giresun’a Nasıl Gidilir?”

  1. Adanalı Adem Says:

    Bilgiler için tşk. Giresuna geleceğim bu ay içinde.

    Giresuna gelince ne yapmamı tavsiye edersiniz acaba? Neresi meşhur?