Yolunuz eğer Eskişehir‘e düşerse tavsiyem mutlaka burayı gezmeden görmeden dönmeyin. Eskişehir‘de mutlaka gezilmesi gereken bir yer; Eskişehir Odunpazarı Evleri kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında. Eskişehir Odunpazarı Evlerini görmediyseniz eğer biz size bu güzel tarihi yapılar hakkında biraz ön bilgi verelim.

Osmanlı döneminden kalmadır bu tarihi evler. Tarihi Odunpazarı evleri, dönemin mimarisini ve yaşam tarzını yansıtmaktadır. Kent, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli, cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiştir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bir kültür merkezi projesiyle yeni nesil Odunpazarı Evleri’ni inşa etmiştir. Proje kapsamında evler orijinaline uygun olarak inşa edilmiştir.

Kesinlikle gidip görülmesi gereken yerler arasında bulunan Odunpazarı Evleri’nin sokaklarında tarihe tanıklık edebilirsiniz. Ardından Porsuk Çayı’nın kenarındaki restoranlarda oturup güzel Eskişehir manzarasını seyredebilirsiniz.

Buraya Reklam Verin