Dubai’de Tatil yapmak ya da Dubai turu yapmak niyetindeyseniz vize konusunda aklınıza takılabilecek birçok soruya bu yazımda cevap vermek istedim. Vize konusu önemli bir konu. Zira tur ve tatil için ilk şart. İşte Dubai için nasıl vize alırız, orda nasıl rahat gezeriz?

Birleşik Arap Emirlikleri, Türk vatandaşlarına vize uyguluyor. Ama durun hemen korkmayın. Saatlerce öyle vize kuyruklarında beklemiyorsunuz.

İlk olarak Türkiye’den de vize alarak Dubai’ye gidebilirsiniz. Ama vize alırken en önemli ayrıntı, Dubai’de bir otelde rezervasyonunuzun yapılmış olması isteniyor. Bu işlem ise günümüzde çok da zor değil. İnternet sayesinde bir gün içinde Dubai’de kesenize göre bir otelde rezervasyon yaptırabiliyorsunuz.

Diyelim Türkiye’den vize alamadınız. Yine de Dubai’ye gitmek istiyorsunuz. Merak etmeyin. Bunun da alternatif yolları var. Emirates Havayolları ile Dubai bağlantılı bir seferde Uzakdoğu’ya yolculuk yapıyorsanız, havayolu şirketi size kefil oluyor. Dubai için özel paket programları bile var.

Emirates ile uçarsanız otel fiyatı çok düşük rakamlara geliyor. Vize işlemlerini de onlar hallediyor.Eğer Dubai’ye otel rezervasyonu yaptırırsanız Türkiye’den vize için hiç beklemeyin. Gideceğiniz otelin rezervasyon teyidini ve yetkilisinin telefon numarasını alın. Dubai havalimanına inince, pasaport polisi önüne kadar gidin. Pasaport kontrolü öncesinde gideceğiniz salonda, otel rezervasyonu yapanların karşılandığı bankolar göreceksiniz.

Hatta yanınızda rezervasyon teyid kağıdı yoksa, rezervasyon yapanların isimlerini biliyorsanız ücretsiz olarak kalacağınız oteli arayıp, rezervasyon teyidi kağıdını alana fakslatıyorsunuz. Dubai Emirliği bunun içni özel görevliler ayırmış. Deskler olusturmuş.Dubai’de şehir içni telefon görüşmeleri ücretsiz.
Sonra da bununla pasaport bölümüne gidiyorsunuz. Otel rezervasyonunu kontrol eden görevli size orada kalacağınız günler için gerekli olan vizeyi sorgu sual olmadan veriyor.

Buraya Reklam Verin