Tüm aile, ailece, anne, baba ve çocuklarla tam aile boyu tatil yapmak istiyorsanız kaç liraya patladığını biliyor musunuz? Ucuz tatil yapmak için erken rezervasyon yaptırmalısınız. Öncelikle bunu yazmak istedim. Tüm aile, ailece ucuz tatil yapmak istiyorsanız ekonomik ve ucuz tatilin yolu erken rezervasyondan geçiyor. Ailece ucuz tatil yapmak için, önce erken rezervasyon nedir onu anlamamız gerekiyor.

Şeker Bayramı yaklaşırken, birçok aile de tatil bütçesini hazırlıyor.

Bu şeker bayramında, tek çocuklu bir ailenin 5 yıldızlı bir otelde bir haftalık tatil masrafı 2 bin 500 TL’den başlıyor. 0-12 yaş arası çocuklardan ücret almayan birçok herşey dahil otel, ailelerin tatil bütçelerini düşürmek için harekete geçti. Bazı oteller ücretsiz çocuklarda yaş sınırını 14’e yükseltirken; bazı tur şirketleri ise ailesiyle en az 5 gece bir otelde kalacak olanlara 25 TL’lik uçak bileti kampanyası başlattı.

Çocuklardan ücret alınmamasına rağmen 5 yıldızlı her şey dahil otelde tek bir kişinin bir haftalık masrafı, geceliği ortalama 150 TL’den bin 50 lirayı buluyor. İki kişinin ise sadece otel maliyeti

2 bin 100 lira
civarında bulunuyor. Buna yol masrafı da ekleniyor. Jolly Tur İç Turlar Müdürü Can Mergen, “Çocuklarıyla seyahat eden aileler için günlük 90-100 TL’ye de ekonomik 5 yıldızlı oteller var” dedi. Erken rezervasyonda ise yüzde 20-25 indirim imkanı bulunuyor.

UÇAKLARDA YAŞ SINIRI AZ
Pek çok otelin 12 yaş altı çocuklardan ücret istememesine karşın; uçak şirketlerinde yaş sınırı daha düşük tutuluyor. Şirketler 2 yaş ve üstündeki çocuklara tam bilet fiyatı uyguluyor. Bunun tatil masrafını artıran unsurlar arasında geldiği belirtiliyor.

Dilek TAŞ

Buraya Reklam Verin