2012 yılında tura çıkacaksanız eğer bu 2012 yılı yurt dışı tatil rehberinizi okumadan tatil planı yapmayın sevgili ziyaretçiler. Anı tur yetkililerinden aldığımız verilere göre bu sene en popüler yurt dışı gezileri buralara yapılıyor.


Yakın zamana kadar pek az insanın ziyaret edebildiği yerleri hesaplı Lüks turlar ile uzun destinasyonların ön plana çıktığını belirten Anı Tur yetkilileri, seyahatin heyecanını katlayacak en özel yurt dışı turlarını anlattı!

ÇİN

Gelenekselliğin, son yıllardaki büyük değişim nedeniyle modernliğin uyum sağladığı Çin’de 4 bin yıllık tarihin izlerini görebileceksiniz. Bu tarih geniş bir coğrafyada bir çok noktada belirgin olarak görülebiliyor.

Çin gezisinin zirve noktası Çin Seddi, en önemli seremonilerin yapıldığı ve 500 yıllık Yasak Şehir ile imparatorların kutsal mekanları olan mistik tapınakların bulunduğu Pekin.

Asya kıtasının en uzun nehri Yangtze, Shennong Irmağı’nda yapılacak teknelerle gezisi ve her Perşembe düzenlenen Çin akrobasi şovu görülmesi gerekenlerden.Şangay ve Xianda o kadar çok şey var ki günler maalesef yetmiyor.

BREZİLYA
Cennetten bir köşeyi görme niyetindeyseniz Brezilya mutlaka seyahat edilmeli.Samba ve Bossa Nova’nın ülkesi, yeşil ve mavinin en uyumlu olduğu yer Brezilyada 24 saati dolu dolu yaşayan Rio şehri ile gezinize başlayabilirsiniz.

Copacabana plajında sabah saatlerinde güne bisikletle başlayarak Rio’nun bir çok yerini görme imkanınız var. Şehrin ünlü samba kulüplerinde renkli kostümleriyle samba dansçılarını mutlaka görmek gerekiyor.

Corcovado tepesini ziyaret ettikten sonra Amazon ormanlarında müthiş bir yağmur ormanı deneyimi yaşayacaksınız.Botlar ile göz gezileri, yerli kabile ziyaretleri geziyi unutulmaz kılanlardan. Sao paolo’da Güney Amerika’da bulunan en iyi müzeleri görebilirsiniz.

ENDÜLÜS
Atlas okyanusu ile Akdenizin birleştiği, Avrupa ve Afrikanın buluştuğu yerde bulunan ispanya, Fenike ve Yunan kolonileri döneminde başlayan, islam egemenliği ve bunu takip eden sömürgecilik dönemleriyle zenginlesen, çok kültürlülük izlerini bünyesinde birleştirmiş.

800 yıl müslüman hükümdarlığı altında yaşayan Granada, El Hamra Sarayı, Cordoba cami, musevi mahallesi mutlaka görülmesi gereken yerler.

İspanyada 3F (Flamenco, Futbol ve Fiesta) merkezi Sevilla’da ispanya kültürünü yakından tanıyabiliriniz. Flamenco danslarını izlerken ispanyolların milli içkisi sangria’yı denemeyi unutmayın.

JAPONYA

Gösterişli tarihi, renkli yaşamı, egzotik adaları, tapınakları ve gösterişli şehirleri ile gelenekselliğin ve çağdaşlığın bir arada olduğu çarpıcı ülke Japonya. THY nin direk sefer uyguladığı Tokyo şehrinin atmosferini yansıtan Asakusa ve Nakamise alışveriş ve eğlence merkezleri ile lüks mağazalar, restoran ve cafelerle çevrili caddesi Ginza’da özel bir gün geçirmek için ideal.

Japonya’nın en yüksek volkanik noktası olan Fuji dağına ilerlerken geleneksel Japon kültürünü yaşayabilme imkanını bulabiliyoruz. Bu bölgede bir otelde konaklamak yerine Ryokan adı verilen geleneksel Japon evlerinde konaklamayı öneriyoruz. Bu eşsiz deneyimden sonra dünyanın en hızlı trenleri ile bir dönem başkentlik yapmış Kyoto bölgesi ziyaret edilebilir.

Gerçek su mabedi olarak bilinen Kiyomizu mabedi mutlaka görülmeli. Japonya nın en büyük ikinci şehri olan Osaka ülkenin esas endüstri şehri. Osaka şatosu, kimono giyme töreni, çay seremonisi, saki eşliğinde geleneksel japon yemekleri mutlaka yaşanılması gerekilen deneyimlerden.

KOH SAMUI
Uzun, beyaz kumlu plajları, hindistan cevizi ağaçları, masmavi denizi ve ada yaşamı ile unutulmayacak kara parçası koh samui, Palmiye ağacından yüksek binanın yapılmasının yasak olduğu bölge sempatik havalimanı ile iyi bir tatilin haberini baştan veriyor.

Hayatınızda göremediğiniz balık türleri, Plaj üstünde bulunan masaj merkezleri ve restaurantları sizleri şaşırtacak, Tayland’ın tüm özelliklerini taşıyan ada herşeyi bulmak mümkün. Cuma akşamları türk dövüşçülerininde olduğu boks maçlarını izleyebilir, reggea barda içkinizi yudumlayabilir, 0′ın altında derece ile muhafaza edilen Ice bar’da eğlenebilirsiniz.

Çok ucuz fiyata jip kiralayarak 65 km.lik adanın etrafını turlayabilir, fillerle ormanda safari yapabilirsiniz. Eğer eğlenceye düşkünseniz, adaya iki saat uzaklıkta bulunan koh phangan adasına giderek Dolunayın olduğu günde hadrian plajı üzerinde on binlerce kişiyle beraber eğlenebilirsiniz.

MISIR
Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan piramitler,’Tutankamun’un Hazineleri’ni saklayan Kahire Müzesi, Khan El Khalili’de alışveriş keyfi, Su altı cenneti Sharm el Sheikh, Luxor’da bulunan Ramses’in Tapınağı ve dünyaca ünlü Tanrı Amun Ra adına yapılmış olan Karnak Tapınağı mutlaka görülmesi gerekiyor.

Galabiya kostümleri önemli tarihi alışveriş merkezlerinde bulunabiliyor.

Nil nehri gezisi ile binlerce yıllık firavun hanedanlarını görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

NEWYORK-MIAMI-ORLANDO(DOĞU AMERİKA)

New York, kültürel çeşitlilik anlamında tam bir ziyafet sunar. Central Park’ta dolaşmak, Çin mahallesinde kızarmış muzlu dondurma yemek, Newyork Knicks’in NBA maçı veya beyzbol karşılaşmaları, finans ve siyaset merkezleri insana kendisini bir filmin içindeymiş gibi hissettirir.

New York’u görmeden dünyayı tam manasıyla anlamak olanaksızdır. Muazzam plajları ve marjinal gece hayatı Miami’yi benzersiz kılar. Sosyal hayat ve cömert bir güneş çok az yerde bulunur.

Orlando ise baştan aşağı rüyalar bölgesidir. Eğlence ve oyun parkları ile dünyanın en çok ziyaret edilen bölgelerinden biridir. Amerika’nın doğu hattı oldukça benzersiz bir deneyim.

PENANG
Güneydoğu Asya’nın merkezinde, yeryüzünün en büyüleyici ülkelerinden biri Malezya ..Tatlı su lagunları, su altı gezileri, Yağmur ormanları ve uçsuz bucaksız sahilleri Malezyada görülecek çok yer var.

Uygun fiyatlar ile lüks markaların satın alanabileceği Kualalumpur nefes kesici bir hızla gelişen, ama bu gelişimini geçmişinden koparmayan ender kentlerden biri.

Yüksek bina ve yapılarda malay mimarisinde Arap etkisini kolayca görebiliyorsunuz. Budist Tapınakların bulunduğu, dalış meraklılarının memnun edecek Pulau Payar, mercan çeşitlerinin barındığı adalar ve Penang tepeleri mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Buraya Reklam Verin